Pierwsza Komunia dziecka – jak przygotować przyjęcie?
Przyjęcie komunijne to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Tego dnia rodzice powinni zadbać o każdy szczegół. Wszystko po to, aby ten czas był wyjątkowy i na długo pozostał w pamięci.
Fot. Fotolia
Pierwsza Komunia to okazja, aby spotkać się w gronie osób, z którymi widujemy się bardzo rzadko. Po podliczeniu wszystkich członków rodziny często okazuje się jednak, że w domu nie ma wystarczająco dużo miejsca. Najlepszym rozwiązaniem może być zorganizowanie komunii w profesjonalnie do tego przygotowanej restauracji. Nie jesteśmy zmuszeni gotować i podawać posiłków naszym gościom, a także martwić się o to, czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem. O to zatroszczą się inni, podczas gdy naszym zadaniem będzie spędzanie czasu z dzieckiem i pozostałymi gośćmi przyjęcia.
– Gdy decydujemy się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego poza domem, to sztab specjalistów dba o to, żeby tak ważny dzień jak komunia był dopięty na ostatni guzik. Posiłki przygotowywane są przez wykwalifikowanych kucharzy, a menu za każdym razem jest szczegółowo uzgadniane z rodziną tak, aby wszyscy goście byli zadowoleni – tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy.
Biała dekoracja
W kwestii atmosfery priorytetowa jest dekoracja. Warto zastanowić się nad jej wyborem. Joanna Hoc-Kopiej sugeruje , aby wybrać na biel.
– Gdy cały kościół ozdobiony jest białymi dodatkami, na przyjęciu również nie może zabraknąć akcentów w tym kolorze: kwiatów, serwetek czy białego obrusu. Dla przełamania jednego tonu, stół zastawić można wówczas świeżymi kwiatami, w których, poza bielą, królować będą złote, purpurowe lub fioletowe akcenty – mówi Joanna Hoc-Kopiej. Warto pamiętać, że w ważnych dla nas chwilach liczy się każdy drobiazg.
Honorowe miejsce
Przyjęcia komunijne nie są obowiązkowym elementem celebrowania Pierwszej Komunii, lecz obecnie trudno wyobrazić sobie ten dzień bez spotkania w gronie rodziny. I choć rodzicom zależy, by pokazać się gościom z jak najlepszej strony, w tym dniu to na dziecku powinna skupić się cała ich uwaga. Ma to wpływ także na rozsadzenie zaproszonych osób. Na przyjęciu komunijnym dziecko powinno zasiąść u szczytu stołu, na miejscu honorowym. Obok, powinni usiąść rodzice, następnie chrzestni oraz dziadkowie. Pozostałe osoby można rozlokować wedle własnego uznania, stosując przykładowo zasadę przeplatania: mężczyzna – kobieta – mężczyzna – kobieta.
amk